Znamy nowych Mistrzów Polski 2023 roku! To drużyna z Sarnowa!

5n5a1648 0 800x500 - Znamy nowych Mistrzów Polski 2023 roku! To drużyna z Sarnowa!

128a6056 4 150x150 - Znamy nowych Mistrzów Polski 2023 roku! To drużyna z Sarnowa! 128a4103 2 150x150 - Znamy nowych Mistrzów Polski 2023 roku! To drużyna z Sarnowa! a88i5782 3 150x150 - Znamy nowych Mistrzów Polski 2023 roku! To drużyna z Sarnowa! 5n5a1648 0 150x150 - Znamy nowych Mistrzów Polski 2023 roku! To drużyna z Sarnowa! 128a3452 1 150x150 - Znamy nowych Mistrzów Polski 2023 roku! To drużyna z Sarnowa!

Znamy nowych Mistrzów Polski 2023 roku! To drużyna z Sarnowa!

 

Młodzi piłkarze z Sarnowa wywalczyli w tym roku złoty medal zakończonych właśnie XIV Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Drugie miejsce zdobyła Drużyna Marzeń Jelenia Góra a trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Debiutantów Łódź. Zaskoczeniem turnieju było odpadnięcie Sternika Szczecin już w 1/8 finału. Tryumfatora z ubiegłego roku, wynikiem 2:1, wyeliminowała w zaciętym pojedynku drużyna Horyzontu Kołaczkowo, wicemistrzowie z ubiegłej edycji.

 

Ponad 360 zawodników z 35 placówek opiekuńczych z całej Polski rozegrało w sobotę 29 kwietnia na stadionie OSiR Bemowo XIV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Po bardzo wyrównanych, emocjonujących zmaganiach i finałach obfitujących w zaskoczenia wyłoniono zwycięzców turnieju:

• XIV Mistrzostwa Polski:
Mistrz Polski 2023: Sarnów
Wicemistrz Polski 2023: Drużyna Marzeń Jelenia Góra
II Wicemistrz Polski 2023: Debiutanci Łódź

Rok temu zajęliśmy czwarte miejsce i już wtedy byłem z nich dumny, ale gdyby wczoraj ktoś mi powiedział, że dziś zdobędziemy złoto, pogratulowałbym mu poczucia humoru. Dzięki determinacji i ciężkiej pracy udało nam się jednak faktycznie sięgnąć po najwyższy tytuł. Sarnów Mistrzem Polski! I to w jakim stylu! W czasie całego turnieju straciliśmy tylko jedną bramkę! – powiedział Tomasz Hałat, trener drużyny CAPOW im. Dominika Savio w Sarnowie – Piłka to wspaniały sport. Jednoczy, daje sens i skłania do pracy nad sobą. Takie wydarzenia jak Mistrzostwa Polski tylko to potwierdzają.

 

„Mały finał” Mistrzostw rozegrał się już na 1/8 finału, kiedy to ubiegłoroczny Mistrz Polski i zdobywca 5 tytułów Sternik Szczecin spotkał się z Wicemistrzem z XIII edycji – Horyzontem Kołaczkowo, zdobywcą już 4 tytułów Mistrzostw Polski. Sytuacja była bardzo napięta, a emocje zawodników obu drużyn sięgały szczytu. W efekcie Sternik uległ Horyzontowi, natomiast drużyna z Kołaczkowa, wycieńczona spotkaniem odpadła w walce o brązowy medal i ostatecznie pozostała poza podium.

Poza zdobywcami I, II i III miejsc nagrody otrzymali najbardziej wyróżniający się na boisku zawodnicy:
• Nagrody indywidualne XIV Mistrzostwa Polski
Najlepszy zawodnik – MVP Biedronki, sponsora głównego turnieju: Oktawian Waleczek (Sarnów)

Najlepsza zawodniczka: Kamila Piekarz (TajFUN Kraśnik)

Król strzelców: Patryk Nowak (Burza Kłobuck) – 15 strzelonych goli
Najlepszy bramkarz: Marcin Gniedzko (Lwy Północy Gdańsk)
Najradośniejszy zawodnik: Aleksandra Mazanowska (FC OCPD Olsztyn)

Najmłodszy zawodnik: Aleksander Janowski (Fundacja „Obudź Nadzieję” Gdańsk) 6 lat

Za piękną sportową postawę tytuł Drużyny Fair Play turnieju odebrała:
Drużyna Fair Play: Fundacja „Obudź Nadzieję” Gdańsk

– Jak zwykle, niesamowita jest atmosfera tych Mistrzostw. I dzieci i my bardzo się stęskniliśmy za dobrym turniejem. – podkreślił Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, organizatora turnieju. – Pierwsze co się rzuciło w oczy w tym roku to poziom tegorocznego turnieju. Był bardzo wysoki. Wręcz zaskakująco wysoki i do tego wyrównany, a motywacja zawodników godna podziwu. Mało było jednostronnych meczów, co dowodzi, że wszystkie drużyny doskonale wykorzystały czas na przygotowanie. Nie da się też przemilczeć faktu, że na naszych oczach nastąpiła zmiana warty. Z drużyn, które zwykły dotychczas tryumfować, w ścisłych finałach znalazł się tylko Horyzont Kołaczkowo. Chyba wszyscy zrozumieli, że po kilkuletniej przerwie ruszyły w końcu rozgrywki międzynarodowe – dopiero co rozegraliśmy turniej w Chorwacji, niebawem kolejne. Dobry występ na Mistrzostwach Polski może zaowocować powołaniem do kadry.

Tradycyjnie, Mistrzostwa Polski zaszczycili swoją obecnością byli reprezentanci Polski, m.in. Jacek Krzynówek, Tomasz Sokołowski, Dariusz Dziekanowski, Jacek Bednarz, Tomasz Kłos i Marek Jóźwiak, którzy od lat jako Ambasadorzy Mistrzostw wspierają młodych piłkarzy z domów dziecka. Zwieńczeniem całodziennych zmagań był mecz pokazowy, który reprezentanci zagrali ramię w ramię z dziećmi. W tym roku tryumfowały dzieci, wynikiem 4:2.

Kolejny już raz sponsorem głównym Mistrzostw była sieć sklepów Biedronka.

– XIV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim szansa dla wszystkich uczestników, by pokazać swoje talenty oraz zbudować poczucie własnej wartości. Wierzymy, że dzięki wsparciu Biedronki te mistrzostwa były dla dzieciaków nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także okazją do rozwoju i przeżycia niezapomnianych chwil i emocji – podkreślił Jakub Mazur, młodszy menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka.

W XIV Mistrzostwach Polski wzięły udział drużyny z Łodzi, Kutna, Czernic Borowych, Szczecina, Olsztyna, Sarnowa, Ustki, Wyszogrodu, Płocka, Pasymia, Gostynina, Gdańska, Gostchorza, Kłobucka, Skopania, Kołaczkowa, Jeleniej Góry, Franciszkowa, Dąbrowy Górniczej, Mań, Siedlec, Tczewa, Miechowa, Wydrzna, Golubia-Dobrzynia, Grudziądza, Wojnowa, Kraśnika, Kórnika-Bnina.

Organizator XIV Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka: Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”.

Patroni honorowi: Minister Sportu i Turystyki; Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji; Polski

Związek Piłki Nożnej

Patroni medialni: TVP Sport, Polska Agencja Prasowa

Partner Strategiczny: m.st. Warszawa

Sponsor główny: sieć sklepów Biedronka

Sponsorzy: Blachy Pruszyński, PKN Orlen

Turniej jest współfinansowany ze środków Funduszu Prewencyjnego PZU S.A.

Turniej wspiera agencja FleishmanHillard Warsaw

 

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na profilach w mediach

społecznościowych:

Facebook: Hope for Mundial

Twitter: mundialnadzieja

Instagram: nadziejanamundial

By Mateusz